• Prevádzka MŠ od 22.3.2021

• OTVÁRAME

plnú prevádzku MŠ a elokovaných pracovísk od pondelka 22. marca 2021

Podmienka na účasť na vyučovaní je 7-dňový test pre zamestnancov, zákonných zástupcov detí MŠ.

Odhlasovanie detí cez aplikáciu školskej jedálne . Prosím, ak viete že dieťa nenastúpi, odhláste sa čo najskôr. Musíme objednať tovar do všetkých školských jedální

7-dňový negatívny test nepotrebujú osoby podľa Uznesenia Vlády SR č. 123/2021 :

táto osoba prekonala ochorenie COVID-19 a má o jeho prekonaní doklad nie starší ako tri mesiace alebo ak táto osoba bola zaočkovaná proti ochoreniu COVID-19 aj druhou dávkou vakcíny a od tohto očkovania uplynulo aspoň 14 dní, alebo osoba, ktorej zdravotný stav alebo zdravotná kontraindikácia neumožňuje vykonanie testu na ochorenie COVID-19

Rúška, respirátory podľa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva č. 99/2021:

Zamestnanci a žiaci II. stupňa respirátory, žiaci I. stupňa rúška, deti MŠ bez rúška

• Odklad školskej dochádzky

• AKO  POSTUPOVAŤ, AK BY STE CHCELI DAŤ DIEŤAŤU ODKLAD DO ZÁKLADNEJ ŠKOLY

S účinnosťou od 1.1.2021 boli odklad začiatku plnenia povinnej školskej dochádzky a dodatočné odloženie plnenia povinnej školskej dochádzky zrušené.   Zákon č. 245/2008 Z. z§ 28a ods. 3

POSTUP :

Písomne požiadate riaditeľku materskej školy o pokračovanie plnenia povinného predprimárneho vzdelávania najneskôr do 15.4.2021. Označíte ju Žiadosť o pokračovanie v plnení povinného predprimárneho vzdelávania. Je zverejnená na https://mskomenskehosered.edupage.org/

Žiadosť  doručíte písomne na adresu MŠ , alebo osobne riaditeľke MŠ po telefonickom dohovore 0911011508.

Priložíte:

• písomný súhlas príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie
            • písomný súhlas pediatra
            • informovaný súhlas zákonného zástupcu- je zverejnený na https://mskomenskehosered.edupage.org/

Ako prvý krok teda potrebujete získať písomné stanovisko od zariadenia výchovného poradenstva a prevencie – CPPaP Galanta   http://www.centrumga.sk/kontakty.html

Ak dieťa ani po pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole nedosiahlo školskú spôsobilosť, začne najneskôr 1. septembra, ktorý nasleduje po dni, v ktorom dieťa dovŕšilo siedmy rok veku, plniť povinnú školskú dochádzku v základnej škole.

V Seredi dňa 18.3.2021                                      Bc. Iveta Fraňová, riaditeľka MŠ

Odklad_SD_informovany_suhlas.pdf

Odklad_SD_ziadost.docx

Odklada_SD_-_postup.docx​​​​​​​

• OZNAM:

Milí rodičia, nakoľko z nariadení vlády vyplýva, ešte minimálne 21 dní nepôjdeme v normálnom režime, musíme doriešiť deti, ktoré ste prihlásili na vyšetrenie školskej zrelosti do Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie.

Do štvrtka 4.3.2021 treba doručiť všetky vypísané papiere do schránky materskej školy, ktorá sa nachádza z boku (malá bránka) el.pracoviska Komenského budova B. Tam budú visieť aj papiere pre tých, ktorí si ich nemajú kde vytlačiť. Ak to nestihnete treba papiere odovzdať v Galante priamo v centre. Povedzte im, že patríte pod nás.

V prípade prísnych opatrení budú vyšetrenie riešiť individuálne. Oni sa vám telefonicky alebo mailom ozvú.

• OZNAM

• Materská škola bude v dňoch 1. -5. marca 2021 prevádzkovať triedy na MURGAŠOVEJ Ul. len pre rodičov z KRITICKEJ INFRAŠTRUKTÚRY a pre rodičom ktorým zamestnávateľ neumožní prácu z domu. Na Murgašovu budú chodiť deti zo všetkých našich pracovísk.

Vstup rodiča len s testom.

Zriaďovateľ umožní testovanie oboch rodičov, ak o to prejavia záujem. Rodič sa prihlasuje na testovanie sám.

PRIHLASOVANIE do MŠ : do piatku 26.2.2021 max do 11.00 hod na ekonomickyusekmskom@gmail.com .

Súčasťou prihlasovacieho emailu je Čestné prehlásenie pre zákonného zástupcu - matka aj otec - vyplníte ho, odfotíte a zašlete v prihlasovacom emaili. Je na webstránke a je zverejnený aj na FB .

Ako budeme prevádzkovať od 8.3.2021 záleží od aktuálneho KOVID semaforu.